m2ts uzantılı dosyalar için Emicsoft Total Media Converter

Yeni aldığım sony hdr xr 155'in içindeki hd kalitesinde ve m2ts uzantılı dosyaları daha az yer kaplayan ya da montaj edilebilir insani formatlara çevirmek isterken denk geldiğim bir programı yazacağım. Emicsoft Total Media Converter…

Kameranın kutusunda gelen cd nin içerisinden çıkan PMB isimli programı çok etkisiz gördüm convert meselelerinde. Daha profesyonel çözümlerim de olmadığı için webde ararken denk geldim bu programa.

Öncelikle söyleyeyim program çok ama çok etkili. Hem yüksek kalitede çeviri yapıyor hem de çok az yer kaplıyor dosyalar. Özellikle mp4 formatına çevirmekte üzerine yok. Tabi ki gereken codecleri yüklemeniz lazım (özellikle h264 çok yaygın bu aralar).

Programla isterseniz var olan videoları birleştirebilir, kesebilir ya da küçük opacity vb gibi efektler bile verebilirsiniz.

Kullandığım versiyonu 3.0.12. Bildiğim kadarıyla Emicsoft şirketi m2ts uzantılı dosyalar için sonradan özel bir m2ts converter üretti ama bu sürümün tüm dosyaları birbirine çevirme özelliği dolayısıyla daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum.

Programın ekran görüntüsü şöyle;

 

Unutmadan söyleyeyim program ücretlidir. Fakat siz neyi nerede bulabileceğinizi biliyorsunuzdur. Bilmiyorsanız bana ulaşmanız yeterli.

Emicsoft resmi sitesi için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir