Orbit Downloader ile Rapidshare’den Sınırsız İndirme

Bu yazıda anlatacağım yöntem ile Rapidshare denen dipsiz kuyudan sorunsuz, beklemeden, tek tek elle girmeden, sabahlara kadar otomatik nasıl dosya çekeceğinizi anlatacağım.

Baştan söyleyeyim bu işlem için bir adet Rapidshare Premium üyeliğinizin bulunması lazım. Bu method bedava yollardan, haksızca Rapidshare sömürüsünü değil, elinizde olan paralı üyeliğinizle otomatik olarak çok fazla sayıda dosyayı nasıl çekeceğinizi anlatan bir yöntemdir.

Şimdi kısa vaaz faslından sonra başlayalım;

RAPIDSHARE VE ORBIT DOWNLOADER İLE OTOMATİK DOSYA İNDİRME:

 1. ADIM 1:

  Öncelikle şu sayfadan ekonomik durumunuza göre bir adet Rapidshare Premium accountu alın.
  Aldığınız premium accountun Kullanıcı numarası ve şifresini bir yerlere kaydedin ya da elinizin altında dursun. Lazım olacak.
   

 2. ADIM 2:

  Şimdi Orbit Downloader denen küçük programı indirmek için şu sayfadan resmi sitesine bağlanın ve en son versiyon ne ise bilgisayarınıza indirip alışageldiğimiz rutinlerle (next next next) kurun. Ekstradan toolbar talebi olabilir, onları direkt geçin.
   

 3. ADIM 3:

  Orbit Downloader'i indirdikten sonra açın. Bir kaç ayar yapmamız gerekecek.

  • Ayar 1: Üst penceredeki Wiev bölümüne tıklayın, Language'yi klikleyin ve Turkish seçeneğini seçin. Direkt olarak programınız Türkçe olacak.
  • Ayar 2: Üstten 2. sırada en sağda ikonlarda Ayarlar kısmı var. Oraya tıklayın. GenelDizinİndirme/BağlantıSınırlar diye sırayla giden bir menüde Tercihler açılacaktır.
  • Ayar 3: Bu pencerede Dizin kısmında seçeceğiniz yol, dosyalarınızın indirileceği klasörü belirler. İster masaüstü, ister harici belleğiniz, ister sabit belek. Seçim size kalmış.
  • Ayar 4: İndirme/Bağlantı kısmında Kaynak ile yapılan bağlantı sayısı ve Her bir indirme için en fazla bağlantı seçenekleri var. Onları sırayla 8 ve 35 olacak şekilde ayarlayın. Eğer o şekildeyse bu aşama zaten hallolmuş demektir.
  • Ayar 5: En önemli bölümlerden birisi. Sınırlar bağlantısına tıklayın. Karşınıza çıkacak seçeneklerde en üstte "Eşzamanlı en fazla indirme işlemi seçeneği" var. Default olarak 5 ile açılıyor program. Siz onu 1 yapın. Zira aynı anda 5 download çok daha az ergonomik ve can sıkıcı. İnsan merhale merhale gitmeyi sever. En azından ben öyle seviyorum. Diğer seçenekler kafanıza göre ya da olduğu gibi kalabilir.
  • Ayar 6: İşte En önemli bölüm. Şimdi elimizdeki Rapidshare Premium accountumuzu programa bir defaya mahsus tanıtacağız. Site Yöneticisi kısmına tıklayın. Belleğinde herhangi bir adres görünüyorsa silin. Üzerine bir kere tıklayıp alttaki Kaldır butonuna tıklarsanız siliniyor. Şimdi bu sayfada altta bulunan Yeni butonuna tıklayın. Site Giriş Bilgileri diye bir minik ekran belirecek. Buraya aynen şu adresi yazın: "https://ssl.rapidshare.com/cgi-bin/premiumzone.cgi" (Tırnakları koymadan). Altta Kullanıcı adı ve Şifre kısmına ADIM 1'de bir kenarda tutun dediğim Rapidshare kullanıcı numaranız ve şifrenizi sırayla girip Tamam butonuna tıklayarak bu küçük pencereyi kapatın.
  • Ayar 7: Şimdi Tercihler ekranını Tamam diyerek kapatın. Programımızda gereken tüm ayarlamaları yaptık.
    
 4. ADIM 4:

  Bu son adımda Rapidshare üyelik ayarlarımızda bir adet ufak değişiklik yapacağız. O da Rapidshare'in sizin accountunuz ve bilgisayarınız için linke tıklandığında sayfayı açmadan direkt indirmeye (Direct Download'a) müsade etmesi. Bunun için İnternet explorer ve başka tarayıcı kullanıyorsanız aynı tarayıcıda ilk olarak Rapidshare'e giriş yapmanız ve çıkış butonuna basmadan işlemlerden sonra sayfanızı kapamanız lazım.

  Rapidshare'e giriş yaptınız. Giriş yaptıktan sonra ortadaki Rapidshare logosunun hemen altında Settings linkine tıklayın. Açılan sayfada Configuration alt başlığının hemen altında "Direct downloads, requested files are saved without redirection via RapidShare" denen bir seçenek var. Eğer işaretli değilse ki büyük ihtimal değildir, ona işaret koyun. Burada yapacağınız başka ayar yok. Sayfanın en altındaki Save butonuna basın ve ayarlarınızı kaydedin. Sayfayı da log out ya da çıkış yaparak terk etmek yerine direkt olarak internet exploreri kapatarak bitirin zira İnternet explorer ya da default tarayıcınız ne ise onun üyelik bilgilerinizi ezberlemesi ve çerezlerin sayfanızda kalması lazım.

 5. ADIM 5: İNDİRME ve LİNKLERİ AYARLAMA:

  Aslında bu bir adım değil. Artık premium accountunuzu Orbit'e tanıttınız ve web üzerinden gerekli ayarlamaları yaptınız. Bundan sonra dosya ya da dosya kümelerini topluca programa nasıl tanıtacağınız ve indireceğiniz var.

  Şimdi, atıyorum 5 x 100 MB hesabından bir freeware program indireceksiniz netten 🙂

  Öncelikle Notepad'i açın (Başlat/Çalıştır/Notepad ya da Başlat/Programlar/Not Defteri). Webden ya da herhangi bir kaynaktan bulduğunuz 5 adet Rapidshare linkini her biri bir satıra gelecek şekilde Notepad'e yapıştırın ve dosyanızı .txt uzantılı olarak bulabileceğiniz bir yere kaydedin.

  Şimdi Orbit Downloader'i açın ve üstten Dosya / İndirme Listesini İçeri Aktar seçeneğini seçin. Bilgisayarınızdan bir dosya seçmenizi isteyecek. Biraz önce Rapidshare linklerini kaydettiğiniz klasöre gelin ve alttan .olt yerine .txt seçeneğini seçin. Dosyanız pencerede görünecek. Seçin ve tamam deyin. Program size bir uyarı çıkaracak. Tamam dediğiniz anda indirme işlemi Notepad belgesine yazıldığı sıra ile ve yaptığımız ayarlar kaidesine uyarak tek tek başlar.

  Bundan sonra çekin gidin, televizyon izleyin, kahvenizi yudumlayın, ders çalışın ya da uyuyun. Program otomatik olarak tüm dosyaları çekip bitirecektir.

  Bu şekilde 1 TB lik harici belleğimi doldurmak üzereyim. Yapacağınız tek şey paraya kıyıp bir adet Rapidshare Premium üyeliği almak. Böylece bilgisayar başında olmayan vakitlerinizde tek tek uğraşmadan Gblarca hatta TBlarca içeriği çekebilirsiniz.

  Bu hususta herhangi bir probleminiz, isteğiniz olursa yorumlar kısmına yazın. Cevap alamıyorsanız şu sayfadan benimle iletişime geçin.

  Warez'i desteklememeniz dileklerimle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir