Yeni Mezun Pratisyen Hekimlere Tavsiyeler

10 aylık mecburi hizmetim süresince kendim ve çevremden edindiğim, yaşadığım ya da kulak kabarttığım olaylardan yola çıkarak buraya madde madde bir yazı dizisi derlemek istedim. Maksadım aynı zorlukları başka hekim arkadaşlar da yaşadığı zaman teyakkuzda ve bilgili olmalarını sağlayıp bu süreci daha az kayıpla atlatmalarına aracı olmak.

Yaşım çoğu insana tavsiye verecek yaş değil, çapım insanları yönlendirmeye yetmez. Benimki akıllarımızın bir köşesinde bulunması gereken ufak anektodlar.

Yazı dizisine bölüm bölüm gideceğim. İlk başta sağlık ocağı hekimlerini ele alacağım. Sonra acil, tsm, kurum vs diye gider. Bu süreçte siz de alttaki yorum bölümüne ya da iletişim sayfama başınızdan geçen ya da aşina olduğunuz sorun ve prosedürler hakkındaki tavsiyelerinizi yazarsanız ya da sormak istediklerinizi eklerseniz tadından yenmez bir viki elde etmiş oluruz. Mecburi hizmete atanan heyecanlı kesimin %90'ının google araması ya da kısa zamanda edinilen ufak çaplı ünümüz sonucunda bu sayfaları okuyacağını bilmeniz isterim.

YENİ MEZUN PRATİSYEN HEKİMLERE TAVSİYELER – FİHRİST

  • Sağlık ocağı hekimlerine tavsiyeler – yayınlanacak
  • Acil hekimlerine tavsiyeler – yayınlanacak
  • Toplum sağlığı merkezi ve kurum hekimlerine tavsiyeler – yayınlanacak
  • Aile hekimliğine yeni başlayanlara tavsiyeler – yayınlanacak
  • Genel şeyler – yayınlanacak

 
 Selam ve saygılarım ile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir